Име и презиме

Еколошка  секција

Срђан Ковачевић

Литерарно - рецитаторска  секција

Миленка Маринковић, наставник математике и физике

Биљана Анђић, секретар школе

Црвени крст

Мирјана Милојевић, професор разредне наставе

Дечји савез

Зоран Тодић, вероучитељ

КОРИСНИ ЛИНКОВИ

ТЕХНИКА И ТЕХНОЛОГИЈА

АУТОШКОЛА Л

ИТАБЛИЦЕ ТЕСТОВИ

ТЕСТОВИ АУТОШКОЛА

Почетком октобра 2021. у школи  ОШ ,,Ђура Јакшић"обележена је Недеља   спорта. Стогодишњи бор окупио је ученике наше школе и десетоминутни одмор искористио за вежбе обликовања. Најмлађи су уживали у полигону спретности и играма без граница,а ученици виших разреда у бацању пикада. Опробали су се у фудбалу и одбојци. Било је победника и поражених - циљ је био да ученици схвате да вежбањем и спортом стичу навике за здрав живот.

Ученици 6 и 7 разреда ишли су у шетњу на брдо изнад школе. У групи је био становник натприродног карактера - змај. Змај је летео у висине водјен руком деце.

Ученици 5. разреда ИО Дрежник ОШ "Ђура Јакшић"-Равни радили су рад из области примењене уметности-костимографије, на тему балске хаљине, употребом рециклирајућих материјала.

У четвртак, 5. децембра 2019.године ученице  наше школе :Невена Ристићевић, Марија Митрић и Душица Ђорђевић посетиле су Сајам науке. Посета је организована за ученике ужички основних школа. Ученике је водила наставница биологије Ана Пауновић Обрадовић. Утисци са Сајма науке су савршени.