Дан заштите озонског омотача
  16. септембар је дан када се широм света обележава Светски дан заштите озонског омотача како би се људи подсетили на чињеницу да нам управо Земља са свим својим механизмима заштите обезбеђује живот.  Циљ обележавања овог датума јесте буђење свести код људи о степену угрожености планете Земље,значају заштите озонског омотача, оснаживање људи знањем и подстицање на акцију заштите животне средине.
 Овогодишња тема Дана заштите озонског омотача је ,,Брига за живот под сунцем“. Верујемо да  на овај начин доприносимо ширењу еколошке свести и развијању одговорног односа ученикапрема нашој планети.
За све заинтересоване ученике, који желе да сазнају нешто више о озонском омотачу, његовом значају и мерама заштите, Тим за заштиту животне средине је за вас пронашао кратак анимирани филм "Ozzy Ozone", који можете погледати на датом  линку.
Активности поводом Дана заштите озонског омотача спроведене су у оквиру слободне наставне активности Чувари природе у шестом разреду.

ЛИНК КА ТЕКСТУ У WORD-У

Тим за заштиту животне средине